Make your own free website on Tripod.com

WISCONSIN MORGAN HORSE CLUB

Show Results

2003 Wisconsin Charity Classic Show Results
Judge: Kelly Mahloch

1. Open Weanling/Yearling In-Hand
1st – Fateful Winds & Mike Fruend
2nd- Furylane’s Irish Cream & Sandra Hanson
3rd – MMM Scarlet Spokana & Madeline Erce
4th – Anna & Brooke Anderson

2. Reg Morgan Weanling/Yearling In- Hand
1st – Furylane’s Irish Cream & Sandra Hanson
2nd – Rosewater Anna Darling & Brooke Anderson

3. Open English Type In-Hand
1st – Quest IA & Mike Fruend
2nd – Willo Pond Hawks Legacy & Jack Curtis
3rd – Mr. Hip Hop & Stephanie Ernst
4th – Hylee’s Torch Dancer & Judy Tate
5th - Lignite Emrys & Claudia Shipshock
6th – Willo Pond Karah Ash & Gary Shipshock

4. Reg Morgan Mares/Geldings 2&3 Year-Old In-Hand
1st – Cosmos Celeste & Charlene Ehlert
2nd – Rosewater Diane Darling & Cathy Cline
3rd – Rosewater Golden Princess & Kayla Grosse

5. Arab/Half Arab In-Hand
1st – Quest IA & Mike Fruend
2nd – SA Fancy Ana & Paula Evert
3rd – Mr. Hip Hop & Stephanie Ernst
4th – Striking Magnum & Keri Palmer
5th – TF Supremacy & Carolyn Wyman
6th – Flaming Fury & Charlene Ehlert

6. Reg Morgan Mares/Geldings 4 Yrs & Over In-Hand
1st – Willo Pond Hawk’s Legacy & Jack Curtis
2nd – Lignite Emry’s & Claudia Shipshock
3rd – Big Bend Courtney & Tara Kenyon
4th – Willo Pond Karah Ash & Gary Shipshock
5th – Hylee’s Torch Dancer & Judy Tate
6th – Southern Bell & Chrissy Lenertz

7. Open Western Type In-Hand
1st – Wachuset Sherman & Rick Peterson
2nd – Flaming Fury & Charlene Ehlert
3rd – Lignite Emry’s & Claudia Shipshock
4th – Iota Be Red Dee & Amanda Sandmire
5th – Willo Pond Karah Ash & Gary Shipshock
6th – Regal Roger Rabbit & Courtney Zimmer

8. Reg Morgan Stallion In-Hand
1st - Wachuset Sherman & Rick Peterson
2nd – Chesterhill James Taylor & Cathy Cline

9. Jr. Exhibitor Showmanship
1st – Tara Kenyon & Big Bend Courtney
2nd – Amanda Sandmire & Iota Be Red Dee
3rd – Ahron Henderson & AS Fancy Ana
4th – Kayla Grosse & Rosewater Golden Princess
5th – Haley Hyames & Spots Illustrated
6th – Cathy Jo Luck & Son of Lovely

10. Carriage Obstacle Class
1st – Wes Licht & Jessie Jane
2nd – Jeff Hiel & Devilwood Loki
3rd – Charlene Ehlert & Flaming Fury
4th – Sara Licht & Bailiwick Night Shade
5th – Connie Roundy & Cosmos Special Time

11. Open Pleasure Driving
1st – Flaming Fury & Charlene Ehlert
2nd – Devilwood Loki & Jeff Hiel
3rd – Jessie Jane & Wes Licht
4th – Bailiwick Night Shade & Sara Licht

12. Jr. Exhibitor English Pleasure Huntseat Or Saddleseat
1st – PA the Katz Meow & Kera Palmer
2nd – Splendor & Hana Kazumos
3rd – Mr. Hip Hop & Kara Czerwonka
4th – Cosmos Keystone & Holly Baier
5th – Iota Be Red Dee & Amanda Sandmire
6th – Doubles & Dan Fisher

13. Open Carriage Working Pleasure
1st - Devilwood Loki & Jeff Hiel
2nd – Flaming Fury & Charlene Ehlert
3rd – Jessie Jane & Wes Licht
4th – Cosmos Special Time & Connie Roundy
5th – Bailiwick Night Shade & Sara Licht

14. Walk/Trot Rider 12 & Under
1st – Stephanie Ernst & Chamborr
2nd – Haley Hyams & Spots illustrated
3rd – Kara Czerwonka & Mr. Hip Hop

15. Registerd Morgan Pleasure Driving
1st - Devilwood Loki & Jeff Hiel
2nd – Cosmos Special Time & Connie Roundy

16. Jr Exhibitor English Equitation Saddleseat or Huntseat
1st – Kera Palmer & PA the Katz Meow
2nd – Holly Baier & Cosmos Keystone
3rd – Amanda Sandmire & Iota Be Red Dee
4th – Hana Kazunos & Splendor
5th – Jennifer Spangler & Maxammon Klassic
6th – Mallory Schlender & SA Caliseyna

17. Open Carriage Reinsmanship
1st – Wes Licht & Jesse Jane
2nd – Jeff Hiel and Devilwood Loki
3rd – Sara Licht & Bailiwick Night Shade
4th – Charlene Ehlert & Flaming Fury
5th – Connie Roundy & Cosmos Special Time

18. Registered Morgan Huntseat Pleasure
1st – B-Hawk Lady Justin & Amy Ziegler
2nd – MJL Diamond Jubilee & Meridee Johnson
3rd – Sundrift April Love & Lisa Lassmann
4th – Southern Bell & Chrissy Lenerz

19. Arab/Half-Arab Huntseat Pleasure
1st - TF Supremacy & Carolyn Wyman
2nd – PA the Katz Meow & Keri Palmer
3rd – Cali-Patria & Barb Walters
4th – SA Caliseyna & Mallory Schlender
5th – TW Amila Sataan & Megan Kunze
6th – Splendor & Hana Kazunos

20. Open Huntseat Pleasure
1st – TF Supremacy & Carolyn Wyman
2nd – SA Caliseyna & Mallory Schlender
3rd – Mr. Hip Hop & Stephanie Ernst
4th – PA the Katz Meow & Keri Palmer
5th - HL Pocos Conclusion & Bernadette Eckstine
6th – Cali-Patria & Barb Waters

21. Open Huntseat Pleasure – Novice
1st – SA Caliseyna & Mallory Schlender
2nd – TF Supremacy & Carolyn Wyman
3rd – B-Hawks Lady Justin & Amy Ziegler
4th – Splendor & Hana Kazunas
5th – MJL Diamond Jubilee & Meridee Johnson
6th – HL Pocos Conslusion & Bernadette Eckstine

22. Open Huntseat Equitation
1st – Bernadette Eckstine & HL Pocos Conslusion
2nd – Stephanie Ernst & Spots Illustrated
3rd – Mallory Schlender & SA Caliseyna
4th – Keri Palmer & PA the Katz Meow
5th – Brooke Anderson & Gala
6th – Barb Waters & Cali-Patria

23. Open Hunter-Hack 2-Foot Jumps
1st – MJL Diamond Jubilee & Meridee Johnson
2nd – Regal Roger Rabbit & Courtney Zimmer

24. Registered Morgan Saddleseat Pleasure - NO ENTRIES

25. Arab/Half-Arab Saddleseat Pleasure
1st – TP Razzberry Bay & Stephanie Ernst
2nd – Bask N Rhythem & Carrie Waters
3rd – SH Mevening Star & Jennifer Spangler

26. Open Saddleseat Pleasure
1st – Bask N Rhythem & Carrie Waters
2nd – TP Razzberry Bay & Stephanie Ernst
3rd – SH Mevening Star & Jennifer Spangler

27. Open Saddleseat Pleasure – Novice
1st – SH Mevening Star & Jennifer Spangler

28. Open Saddleseat Equitation
1st – Carrie Waters & Bask N Rhythem
2nd – Stephanie Ernst & TP Razzberry Bay
3rd – Jennifer Spangler & SH Mevining Star

29. Arab/Half-Arab Western Pleasure
1st – Chamborr & Stephanie Ernst
2nd – Cali-Patria & Carrie Waters
3rd – TF Supremacy & Carolyn Wyman
4th – Baron of Satinwood & Carol Tanner
5th – Flaming Fury & Charlene Ehlert
6th – Take That & Courtney Zimmer

30. Jr Exhibitor Western Pleasure
1st – Amanda Sandmire & Iota Be Red Dee
2nd - Cathy Jo Luck & Son of Lovely

31. Open Western Pleasure
1st – Chamborr & Stephanie Ernst
2nd – Cali-Patria & Barb Waters
3rd – Iota Be Red Dee & Amanda Sandmire
4th – TF Supremacy & Carolyn Wyman
5th – Bask N Rhythem & Carrie Waters
6th – Take That & Vanessa Lawrence

32. Registered Morgan Western Pleasure
1st – Chesterhill James Taylor & Cathy Cline

33. Open Western Pleasure – Novice
1st – Stephanie Ernst & Chamborr
2nd – Carolyn Wyman & TF Supremacy
3rd – Carol Tanner & Baron of Satinwood
4th – Cathy Jo Luck & Son of Lovely
5th – Vanessa Lawrence & Take That
6th – Charlene Ehlert & Flaming Fury

34. Jr Exhibitor Western Horsemanship
1st – Amanda Sandmire & Iota Be Red Dee
2nd – Cathy Jo Luck & Son of Lovely

35. Open Western Horsemanship
1st – Barb Waters & Cali-Patria
2nd – Stephanie Ernst & Chamborr
3rd – Carrie Waters & Bask N Rhythem
4th – Charlene Ehlert & Flaming Fury

36. Groom’s Walk-Trot Class
1st – Kayla Grosse & Rosewater Golden Princess
2nd – Tara Kenyon & Beg Bend Courtney

HIGH POINT AWARD WINNERS:
Morgan High Point – No Entries

Open High Point – Stephanie Ernst & Chamborr
Jr. Exhibitor High Point – Amanda Sandmire & Iota Be Red Dee
Carriage/Driving High Point – Jeff Hiel & Devilwood Loki

Charity Classic Show on August, 2002
Jefferson Country Fairgrounds.

Show Winners:

Morgan High Point: Dr. Lynne Dzuba and ECMW Classic LeBirk
Open High Point: Charlene Ehlert and Flaming Fury
Jr. Exhibitor High Point: Stephanie Boda and Cosmos Hollister
Carriage/Driving High Point: Charlene Ehlert and Flaming Fury

Class #: Class Name: Horse: Competitor:
1 Open Weanling/Yearling In Hand - ZMI Big Spender, Bill Thiel
2 Reg. Morgan Weanling/Yearling In Hand - Ken-Dar Stardance, Leila Erdman
3 Open Eng. Type In Hand - ECMW Classic LeBirk, Lynne Dzuba
4 Reg. Morgan Mare/Gld,2&3 Y.O. - Willow Pond Kurah Ash, Gary Shipshock
5 Arab/Half Arab In Hand - TB Malikaal Jamal, Sonja Maurer
6 Reg. Morgan Mare/Gld,4&Over - ECMW Classic LeBirk, Lynne Dzuba
7 Open Western Type In Hand- ZMI Big Spender, Bill Thiel
8 Reg. Morgan Stallion NO ENTRIES XXXXXXXXXXXXXX
9 Jr. Exhib. Showmanship - Cosmos Hollister, Stephanie Boda
10 Carriage Obstacle - Ken-Dar Eclipse, Leila Erdman
11 Open Pleasure Driving - Flaming Fury, Charlene Ehlert
12 Jr. Exhib. Eng. Pleasure - Cosmos Hollister, Stephanie Boda
13 Open Carriage Working Pleas. - Flaming Fury, Charlene Ehlert
14 Walk/Trot Rider 12 & Under - Cosmos Keystone, Holly Baier
15 Reg. Morgan Pleasure Driving - ECMW Classic LeBirk, Lynne Dzuba
16 Jr. Exib. Eng. Equitation - Cosmos Hollister, Stephanie Boda
17 Open Carriage Reinsmanship - Little Cloud, Donna Crossman
18 Reg. Morgan Huntseat Pleas. - Indian Summer Firefly, Lauren Houle
19 Arab/Hlf Arab Huntseat Pleas. - TB Malikall Jamal, Alexandra Saa
20 Open Huntseat Pleasure - ECMW Classic LeBirk, Lynne Dzuba
21 Open Huntseat Pleas. Novice - Flaming Fury, Charlene Ehlert
22 Open Huntseat Equitation - ECMW Classic LeBirk, Lynne Dzuba
23 Open Hunter/Hack - Sundrift City Slicker, Courtney Vogel
24 Reg Morgan Saddleseat Pleas. - Hi-Mist Major, Jeff Fanscali
25 Arab/Hlf Arab Saddleseat Pleas.NO ENTRIES XXXXXXXXXXXXXX
26 Open Saddleseat Pleasure NO ENTRIES XXXXXXXXXXXXXX
27 Open Saddleseat Pleas. Novice NO ENTRIES XXXXXXXXXXXXXX
28 Open Saddleseat Equitqtion NO ENTRIES XXXXXXXXXXXXXX
29 Arab/Hlf Arab Western Pleas. – Amon, Nicole Scaro
30 Jr. Exhib. Western Pleasure - Cosmos Hollister, Stephanie Boda
31 Open Western Pleasure - Iota Be Red Dee, Jean Sandmire
32 Reg. Morgan Western Pleas. - Lignite Emyrs, Claudia Shipshock
33 Open West. Pleasure Novice – Amon, Nicole Scaro
34 Jr. Exhib. West. Horsemanship – Opie, Morgan Wiseley
35 Open West. Horsemanship – Opie, Morgan Wiseley

2002 American Heritage CDE Placing

Training Level – Singe Pony
Sponsored by: Ann K. Hubbard Tack Mobile, LTD., Lake Bluff, IL
1) Michael Scott – Fjord
2) Dave Kraus – Haflinger
3) Jim Hagen- cross
4) Jacque Deweese – Welsh cross

Training Level - Multiple Pony
Sponsored by: Happy Haflingers, LLC, Ingrid Krause
1) Susan Osborne – Shetland/Hackney Cross
2) Robin Sullivan – Cheval Canadian
3) Daniel Soby – Haflinger
4) Vicki Bodoh – American Sport Pony
5) Patrick Hulls – English Riding Pony

Training Level - Single Horse
Sponsored by: “In Memory of Wally Pasbrig”, Carol Pasbrig
1) Chari Rutledge – Morgan
2) Linda Poland – Quarterhorse
3) Linda Sadler – Morgan
4) Grace Ostien – Quarterhorse
5) Dennis Ellenbrock – Quarterhorse/Percheron Cross
6) Pam Catlin - cross

Training Level - Multiple Horse
1) Grace Frylach-Grubb – TB Cross

Preliminary Level - Single Pony
1) Carol Wallace – German Riding Pony
2) Dennis Yancho – Haflinger
3) Susan Hulls – Haflinger

Preliminary Level - Multiple Pony
1) Klaus Biesenthal – German Riding Pony

Preliminary Level - Single Horse
Sponsored by: Freiburger Carriage Works
1) Marilyn Hitz – Morgan
2) Edward Thielbar – Morgan
3) Wes Licht – Morab
4) Celeste Pitts - KWPN
5) Melissa Boyd – Saddlebred
6) Charles Kranz – Morgan

Preliminary Level - Multiple Horse
Sponsored by: Dean Achenbach Insurance
1) Howard Kietzke – Morgans

Special Awards
Sponsored by: Baraboo Motors
 Best Cones – Jim Hagen
 Best Dressage – Michael Scott
 Best Marathon – Dennis Yancho
 Best Groom – Celeste Pitts

2001 Wisconsin Charity Classic Show Results
August 4, 2001 – Jefferson Co. Fairgrounds
Judge: Paulette Bodnar - Announcer: Craig Sandmire

1. Open Weanling/Yearling In Hand – Sponsored by McFarlane’s, Sauk City
1st Place: Cosmos Sweet Wishes & Susie Weiss
2nd: Mystic Bey Mirage & Caryn Henry
3rd: ZMI Total Package & William Thiiel
4th: Ken-Dar Stardance & Leila Erdmann
5th: Malakeh Naar & Jennifer Welch
6th: Cosmos Celeste & Charlene Ehlert

2. Morgan Weanling/Yearling In Hand – Sponsored by Mary Lou Neidhart
1st Place: Cosmos Sweet Wishes & Susie Weiss
2nd: Ken-Dar Stardance & Leila Erdman
3rd: Cosmos Celeste & Charlene Ehlert
4th: Ashis Mid-Knight Echo & Jody Mortimer
5th: Hi-Mist Fantasia & Cheryl Jerome
6th: Hi-Mist Diva Celon & Terri Lark

3. Open English Type In Hand – Sponsored by Loreena Harrold
1st Place: THI Kaduka & Tana Peterson
2nd: Sandhill Motif & Jamie Buedler
3rd: Cosmos Donavan & Susie Weiss
4th: Hylee Kashaya & Tichard Jensen
5th: ECMW Classic LeBirk & Lynee Dzuba
6th: Mystic Bey Mirage & Caryn Henry

4. Morgan Mares/Geldings, 2&3 YO In Hand – Sponsored by The Horseworks, Inc.
1st Place: Hylee Kashaya & Richard Jensen
2nd: Cosmos Donavan & Susie Weiss
3rd: Willo Pond Karah Ash & Gary Shipshock
4th: Ken-Dar Eclipse & Leila Erdmann

5. Arab/Half Arab In Hand – Sponsored by Madison Equine Clinic, Middleton
1st Place: WW A Kalila & Natasha Gigante
2nd: Sandhill Motif & Jamie Buedler
3rd: Mystic Bey Mirage & Caryn Henry
4th: Bacardy & Janet Shinner
5th: TB Badieh Sabahat & Sonya Maurer
6th: WWA Rashid & Marge Steingraber

6. Morgan Mares/Geldings, 4 YO & Over In Hand – Sponsored by Tatum Westphal
1st Place: THI Kaduka & Tana Peterson
2nd: SFG Tansy Alan & Shelly Anfang
3rd: MAJ King Alamo & Susie Clapper
4th: Sundrift City Slicker & Courtney Vogel
5th: Cosmos Hollister & Stephanie Boda
6th: Rohan Telpevian & Ashley Klind

7. Open Western Type In Hand – Sponsored by Jim & Terri Lenerz, Baraboo
1st Place: ZMI Total Package & William Thiiel
2nd: It’s A Good Thing & Madeline Anfang
3rd: Sundrift City Slicker & Courtney Vogel
4th: Flaming Fury & Charlene Ehlert
5th: Shaky’s Lilly Belle & Lynsey Madison
6th: Bacardy & Janet Shinner

8. Morgan Stallion In Hand – Sponsored by Hi-Mist Morgans
1st Place: Abraham Elijah Ash & Ron & Barb Loos
2nd: Ashis Mid-Knight Echo & Jody Mortimer
3rd: Lazy Creek Mr. Jim Dandy & Gary Shipshock

9. Jr. Showmanship – Sponsored by Domino Stables & Cosmos Morgans
1st Place: Madeline Anfang & It’s A Good Thing
2nd: Stephanie Boda & Cosmos Hollister
3rd: Meridee Johnson & MJL Diamond Jubliee
4th: Jessica Erdmann & Lightening
5th: Lynsey Madison & Shady’s Lilly Belle
6th: Leila Erdmann & Ken-Dar Eclipse

10. Leadline 7 & Under – Sponsored by Wally & Carol Pasbrig
1st Place: Ashley Buckner & Flaming Fury

11. Carriage Obstacle Class – Sponsored by Chari and Ham Rutledge
1st Place: Wes Licht & Windmere Lady Omega
2nd: Charlene Ehlert & Flaming Fury
3rd: Margot Ashley & Pete
4th: Leila Erdmann & Ken-Dar Flashdance
5th: Shelly Anfang & AFG Tansy Alan

12. Open Hunter Hack/2 Foot Jumps – Sponsored by Nap Bourdeau
1st Place: Melissa Juraniteh & Shadow Dancer
2nd: Melanie Moran & Amber Ridge Razzamatazz
3rd: Kay Schochert & Dana Montana
4th: Courtney Vogel & Sundrift City Slicker
5th: Kate Steingraber & Red October

13. Saddleseat Equitation – Sponsored by Big Bend Farm
1st Place: Amy Elefteriou & Anticipated Resonse

14. Jr. English Pleasure/Saddleseat or Huntseat – Sponsored by Hylee Farm
1st Place: Nataha Gigante & WW A Kalila
2nd: Courtney Vogel & Sundrift City Slicker
3rd: Melissa Juraniteh & Shadow Dancer
4th: Becky Grossman & Wimpy’s Barbee Que
5th: Madeline Anfang & It’s A Good Thing
6th: Beth George & Freckled Flicka

15. Carriage Working Pleasure – Sponsored by Garden Party Cafι & Catering, Baraboo
1st Place: Wes Licht & Windmere Lady Omega
2nd : Charlene Ehlert & Flaming Fury
3rd: Debbie Bevan & Behtesda’s Nickalodian
4th: Margot Ashley & Pete
5th: Charlie Pritchard & Molly
6th: Maria Thies & Panache

16. Jr. English Equitation – Sponsored by Rustic View Farm
1st Place: Tracy Kobs & Anticipated Repsonse
2nd: Becky Grossman & Wimp’s Barbee Que
3rd: Stephanie Boda & Cosmos Hollister
4th: Beth George & Freckled Flicka
5th: Melissa Juraniteh & Shadow Dancer
6th: Madeline Anfang & It’s A Good Thing

17. Morgan Huntseat Pleasure – Sponsored by Sue & Chelsea Olson
1st Place: Lynn Dzuba & ECMW Classic LeBirk
2nd: Amy Ziegler & B-Hawk’s Lady Justin
3rd: Stephanie Boda & Cosmos Hollister
4th: Courtney Vogel & Sundrift City Slicker
5th: Melanie Moran & Amber Ridge Razzamatazz
6th: Susie Clapper & May King Alamo

18. Arab/Half-Arab Huntseat Pleasure – Sponsored by Jessica Cole Training Stable
1st Place: Natasha Gigante & WW A Kalila
2nd: Kate Steingraber & Red October
3rd: Wendy Finney & H. A. Abedor
4th: Marge Steingraber & WW A Rashid

19. Open Pleasure Driving – Sponsored by Bridlesweet Morgans
1st Place: Wes Licht & Windmere Lady Omega
2nd: Shelley Anfang & SFG Tansy Alan
3rd: Maria Thies & Panache
4th: Charlene Ehlert & Flaming Fury
5th: Charlie Pritchard & Molly
6th: John Seybold & Trepper

20. Walk/Trot Rider 12 & Under – Sponsored by Ruth Vidoloff
1st Place: Lynsey Madison & Shady’s Lilly Belle
2nd: Chrystal Schipper & MAI Inspiration
3rd: Alex Norwick & Maybell
4th: Jessica Erdmann & Lightening

21. Morgan Pleasure Driving – Sponsored by Willie Becker
1st Place: Shelley Anfang & SFG Tnasy Alan
2nd: John Seybold & Treppper
3rd: Leila Erdmann & Ken-Dar Eclipse

22. Jr. Western Pleasure – Sponsored by Julie & Jeff Heise, Rosewater Farm
1st Place: Stephanie Boda & Cosmos Hollister
2nd: Madeline Anfang & It’s A Good Thing
3rd: Natasha Gigante & WW A Kalila

23. Arab/Half-Arab Western Pleasure – Sponsored by Sher Feeds, Mt. Vernon-Monroe-Stoughton
1st Place: Karla Docherty & Necromanzer
2nd: Natasha Gigante& WW A Kalila
3rd: Sonya Maurer & TB Badieh Sabahat
4th: Charlene Ehlert & Flaming Fury

24. Morgan Saddleseat Pleasure – Sponsored by B-Hawk Morgans
1st Place: Tana Peterson & THI Kaduka
2nd: Ashley Klind & Rohan Telpevian
3rd: Connie Downs & Sundrift Semper Fi

25. Open Saddleseat Pleasure – Sponsored by Debbie Bevan
1st Place: Tana Peterson & THI Kaduka
2nd: Ashley Klind & Rohan Telpevian
3rd: Connie Downs & Sundrift Semper Fi

26. Western Horsemanship – Sponsored by The Village Booksmith, Baraboo
1st Place: Karla Docherty & Necromanzer
2nd: Madeline Anfang & It’s A Good Thing
3rd: Deanna Schwerdtfeger & Sigh of Relief
4th: Charlene Ehlert & Flaming Fury

27. Suitability for Dressage – Sponsored by Marie Stewart
1st Place: Lynne Dzuba & ECMW Classic LeBirk
2nd: Melissa Juraniteh & Shadow Dancer
3rd: Courtney Vogel & Sundrift City Slicker
4th: Wendy Finney & H.A. Abedor
5th: Natasha Gigante & WW A Kalila
6th: Kay Schwochert & Dana Montana

28. Open Huntseat Equitation – Sponsored by Paula Bauch
1st Place: Melissa Juraniteh & Shadow Dancer
2nd: Lynne Dzuba & ECMW Classic LeBirk
3rd: Melanie Moran & Amber Ridge Razzamatazz
4th: Wendy Finney & H.A. Abedor
5th: Shelley Anfang & Two Socks Jet Setter
6th: Kay Schwochert & Dana Montana

29. Open Huntseat Pleasure – Sponsored by the Baraboo State Bank
1st Place: Shadow Dancer & Melissa Juraniteh
2nd: ECMW Classic LeBirk & Lynne Dzuba
3rd: WW A Kalila & Natasha Gigante
4th: Amber Ridge Razzamatazz & Melanie Moran
5th: H.A. Abedor & Wendy Finney
6th: Two Socks Jet Setter & Shelley Anfang

30. Open Western Pleasure – Sponsored by Bonner River Morgans
1st Place: Necromanzer & Karla Docherty
2nd: WW A Kalila & Natasha Gigante
3rd: Sigh of Relief & Deanna Schwerdtfeger
4th: B-Hawk’s Jenny Hawk & Amy Ziegler
5th: It’s A Good Thing & Madeline Anfang
6th: TB Badieh Sagahat & Sonya Maurer

31. Morgan Western Pleasure – Sponsored by Judy & Tom Tate
1st Place: Cosmos Hollister & Stephanie Boda
2nd: B-Hawk’s Jenny Hawk & Amy Ziegler
3rd: Amber Ridge Razzmatazz & Melanie Moran
4th: ECMW Classic LeBirk
5th: Cosmos Joshua & Susie Weiss

32. Jack Benny Pleasure/Rider 39 & Over – Sponsored by Debbie Fairbanks
1st Place – Shelley Anfang & Two Socks Jet Setter
2nd: Chrystal Schipper & MAI Inspiration
3rd: Susie Weiss & Cosmos Joshua

33. Open Carriage Reinsmanship – Sponsored by Linda Jung
1st Place: Wes Licht & Windmere Lady Omega
2nd: John Seybold & Trepper
3rd: Charlene Ehlert & Flaming Fury
4th: Charlie Pritchard & Molly
5th: Margot Ashley & Pete
6th: Debbie Bevan & Bethesda’s Nickalodian

Thank you Everybody!!!

This Page Hosted By:Tripod
FREE Home Pages